Aktualne PROMOCJE!

Znajdź nas na Facebook'u!

tekst alternatywny

Salony Firmowe

Czyszczenie

W wyniku osadzania się kurzu, dymu papierosowego, pary, zanieczyszczeń zewnętrznych itp., zamontowane u Państwa żaluzje pionowe, z biegiem czasu, stracą swoje walory estetyczne.

Aby odświerzyć żaluzje pionowe należy:
- ostrożnie wypiąć lamele z zaczepu, odginając lekko (ok 20° - 30°) dłuższy języczek zaczepu.
W przypadku lamel tekstylnych - przed wypięciem z zaczepów należy odpiąć dolny łańcuszek i wyjąć obciążniki. Wypięte lamele zwinąć w luźny krążek, umieścić w nylonowej siatce lub bawełnianym, niebarwiącym woreczku i prać poprzez zanurzanie w letniej wodzie z dodatkiem delikatnych środków piorących. Płukać w czystej wodzie w podobny sposób.
UWAGA: Suszyć popdpięte do szyny i obciążone obciążnikami.
W przypadku lamel PCV - wypięte lamele rozłożyć na równej, czystej powierzchni i myć mokrą ściereczką z dodatkiem środków myjących (np. płyn do mycia naczyń). Lamele o chropowatej fakturze można myć miękką szczoteczką. Po umyciu zaleca się przetrzeć lamele szmatką zwilżoną płynem antystatycznym, co zapobiega osadzaniu się kurzu.

- W razie konieczności zdemontowania szyny, należy wypiąć ją z zaczepów sufitowych poprzez odgięcie w górę wystających końców tychże zaczepów. W celu ponownego zamontowania należy wcisnąć szynę w zaczepy sufitowe.

- Umyte lamele wpiąć w zaczepy, wsuwając je między języczki zaczepów energicznym ruchem. Dwa "kliknięcia" przy wpinaniu lamel oznaczają, że zostały wpięte prawidłowo.

 

JoomSpirit